The Language of Lambic: Difference between revisions

Adam (talk | contribs)
Adam (talk | contribs)
Line 47: Line 47:
|-
|-
| Mort Subite||Province du Brabant flamand||Kobbegem||Kobbeghem||Dutch
| Mort Subite||Province du Brabant flamand||Kobbegem||Kobbeghem||Dutch
|-
| ||||||||
|-
|-
| Oud Beersel||Province du Brabant flamand||Beersel||N/A||Dutch
| Oud Beersel||Province du Brabant flamand||Beersel||N/A||Dutch
|-
|-
| Timmermans||Province du Brabant flamand||Itterbeek||N/A||Dutch
| Timmermans||Province du Brabant flamand||Itterbeek||N/A||Dutch
|-
| ||||||||
|-
|-
| Tilquin||Province du Brabant wallon||Roosbeek||Rebecq-Rognon||French
| Tilquin||Province du Brabant wallon||Roosbeek||Rebecq-Rognon||French