Oude Gueuze Tilquin à L'Ancienne: Difference between revisions
| Line 265: | Line 265: | ||
|- | |- | ||
|09/03/2026||2015-2016||750ml||12% Imports, USA -- "DIAM C 1516" cork||N/A | |09/03/2026||2015-2016||750ml||12% Imports, USA -- "DIAM C 1516" cork||N/A | ||
|- | |||
|09/11/2026||2015-2015||750ml||12% Imports, USA||[[File:Tilquin OG 09 Nov 2016.jpg|frameless|25px]] | |||
|- | |- | ||
|17/11/2026||2016-2017||750ml||12% Imports, USA -- "DIAM A 1617" cork||[[File:Tilquin Gueuze Nov 17 2016.jpg|frameless|25px]] | |17/11/2026||2016-2017||750ml||12% Imports, USA -- "DIAM A 1617" cork||[[File:Tilquin Gueuze Nov 17 2016.jpg|frameless|25px]] | ||
| Line 277: | Line 279: | ||
|- | |- | ||
|19/12/2027||2017-2018||750ml||12% Imports, USA||N/A | |19/12/2027||2017-2018||750ml||12% Imports, USA||N/A | ||
|- | |||
|09/03/2018||2017-2018||750ml||12% Imports, USA||[[File:Tilquin OG 09 March 2018.jpg|frameless|30px]] | |||
|- | |- | ||
|19/03/2028||2017-2018||1.5L||European label||[[File:Chris magnumtilquin.jpg|frameless|30px]] | |19/03/2028||2017-2018||1.5L||European label||[[File:Chris magnumtilquin.jpg|frameless|30px]] | ||
|- | |- | ||
|22/03/2028||2017-2018||750ml||European label||[[File:Tilquin Gueuze 22 March 2028.jpg|frameless|30px]] | |22/03/2028||2017-2018||750ml||European label||[[File:Tilquin Gueuze 22 March 2028.jpg|frameless|30px]] | ||
|- | |||
| | |||
|07/11/2018||2018-2019||750ml||12% Imports, USA||[[File:Tilquin OG 07 Nov 2018.jpg|frameless|30px]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||